LOGIN
2012 UFA Academy/Select League

Division        

 

This is not an official list of teams participating in the tournament. This list includes teams indicating their plan to participate via Sports In College.


XMainScheduleX
Under 8 Girls scheduleUnder 8 Girls
UFA Future Academy 1GA
UFA Future Academy 2GA
Under 8 Boys scheduleUnder 8 Boys
UFA Future Academy 1GA
UFA Future Academy 2GA
Under 9 Girls scheduleUnder 9 Girls
United FA 04 FranceGA
Under 9 Girls Division scheduleUnder 9 Girls Division
United FA 04 BrazilGA
United FA 04 EnglandGA
United FA 04 JapanGA
United FA 04 USAGA
Under 9 Boys scheduleUnder 9 Boys
United FA 04 Japan/England MixGA
Under 9 Boys Division scheduleUnder 9 Boys Division
United FA 04 BrazilGA
United FA 04 CanadaGA
United FA 04 CongoGA
United FA 04 EnglandGA
United FA 04 FranceGA
United FA 04 JapanGA
United FA 04 USAGA
United FA U8 Future AcademyGA
Under 10 Girls Division scheduleUnder 10 Girls Division
United FA 03 BrazilGA
United FA 03 CanadaGA
United FA 03 CongoGA
United FA 03 EnglandGA
United FA 03 FranceGA
United FA 03 JapanGA
United FA 03 USAGA
Under 10 Boys Division scheduleUnder 10 Boys Division
United FA 03 BrazilGA
United FA 03 CongoGA
United FA 03 EnglandGA
United FA 03 JapanGA
United FA 03 USAGA
Under 11 Girls Division scheduleUnder 11 Girls Division
United FA 02 BrazilGA
United FA 02 CongoGA
United FA 02 EnglandGA
United FA 02 FranceGA
United FA 02 JapanGA
United FA 02 USAGA
Under 11 Boys Division scheduleUnder 11 Boys Division
United FA 02 BrazilGA
Under 11 Boys Division scheduleUnder 11 Boys Division
United FA 02 CanadaGA
United FA 02 CongoGA
United FA 02 EnglandGA
United FA 02 JapanGA
United FA 02 USAGA
Under 12 Girls Division scheduleUnder 12 Girls Division
United FA 01 BlackGA
United FA 01 BronzeGA
United FA 01 EliteGA
United FA 01 FranceGA
United FA 01 RedGA
United FA 01 SilverGA
United FA 01 WhiteGA
Under 12 Boys Division scheduleUnder 12 Boys Division
United FA 01 BlackGA
United FA 01 EliteGA
United FA 01 RedGA
United FA 01 SilverGA
United FA 01 WhiteGA
Under 13 Athena A scheduleUnder 13 Athena A
United FA 00 EliteGA
United FA 00 RedGA
Under 13 Athena B/C West scheduleUnder 13 Athena B/C West
United FA 00 BlackGA
Under 13 Athena D/E East scheduleUnder 13 Athena D/E East
United FA 00 SilverGA
Under 13 Athena D/E West scheduleUnder 13 Athena D/E West
United FA 00 WhiteGA
Under 13 Classic I scheduleUnder 13 Classic I
United FA 00 EliteGA
Under 13 Classic II scheduleUnder 13 Classic II
United FA 00 RedGA
Under 13 Classic III North scheduleUnder 13 Classic III North
United FA 00 Dawson BlackGA
Under 13 Classic III South scheduleUnder 13 Classic III South
United FA 00 BlackGA
Under 13 Classic IV North scheduleUnder 13 Classic IV North
United FA 00 WhiteGA
Under 13 Classic V scheduleUnder 13 Classic V
United FA 00 SilverGA
Under 14 Athena A scheduleUnder 14 Athena A
United FA 99 EliteGA
United FA 99 RedGA
Under 14 Athena B scheduleUnder 14 Athena B
United FA 99 BlackGA
Under 14 Athena C scheduleUnder 14 Athena C
United FA 99 WhiteGA
Under 14 Athena E scheduleUnder 14 Athena E
United FA 99 SilverGA
Under 14 Athena F scheduleUnder 14 Athena F
United FA 99 Dawson WhiteGA
Under 14 Classic II scheduleUnder 14 Classic II
FFC DynamoGA
United FA 99 EliteGA
Under 14 Classic IV Blue scheduleUnder 14 Classic IV Blue
United FA 99 BlackGA
Under 14 Classic IV Red scheduleUnder 14 Classic IV Red
Alpharetta Ambush B99 GreyGA
Concorde Fire North U15-CastroGA
DSC Revolution 99 GreenGA
Georgia FC 99 RedGA
Lanier Sharks 98/99GA
OconeeSA 99GA
SantosGA
United FA 99 RedGA
Under 15 Athena A scheduleUnder 15 Athena A
United FA 98 EliteGA
Under 15 Athena B scheduleUnder 15 Athena B
United FA 98 RedGA
Under 15 Athena C scheduleUnder 15 Athena C
United FA 98 BlackGA
Under 15 Athena D scheduleUnder 15 Athena D
United FA 98 Dawson WhiteGA
Under 15 Classic I scheduleUnder 15 Classic I
United FA 98 EliteGA
Under 15 Classic III scheduleUnder 15 Classic III
United FA 98 RedGA
Under 15 Classic IV scheduleUnder 15 Classic IV
United FA 98 BlackGA
Under 16 Athena A scheduleUnder 16 Athena A
United FA 97 EliteGA
United FA 97 RedGA
Under 16 Athena B scheduleUnder 16 Athena B
United FA 97 BlackGA
Under 16 Classic I scheduleUnder 16 Classic I
United FA 97 EliteGA
Under 16 Classic II scheduleUnder 16 Classic II
United FA 97 RedGA
Under 16 Classic III scheduleUnder 16 Classic III
United FA 97 Dawson BlackGA
United FA 97 WhiteGA
Under 17 Athena A scheduleUnder 17 Athena A
United FA 96 EliteGA
United FA 96 RedGA
Under 17 Athena B scheduleUnder 17 Athena B
United FA 96 BlackGA
United FA 96 WhiteGA
Under 17 Athena C scheduleUnder 17 Athena C
United FA 96 Dawson BlackGA
Under 17 Classic I scheduleUnder 17 Classic I
United FA 96 EliteGA
United FA 96 RedGA
Under 17 Classic III scheduleUnder 17 Classic III
United FA 96 BlackGA
Under 19 Athena A1 scheduleUnder 19 Athena A1
United FA 95 EliteGA
Under 19 Athena B scheduleUnder 19 Athena B
United FA 95 RedGA
Under 19 Boys scheduleUnder 19 Boys
United FA 95 Elite (R3PL)GA
Under 19 Classic I Red scheduleUnder 19 Classic I Red
United FA 95 RedGA
Under 19 Classic III scheduleUnder 19 Classic III
United FA 94 BlackGA
Under 19 Classic IV scheduleUnder 19 Classic IV
United FA 94 Dawson BlackGA

T T F